Головне завдання резюме – забезпечити вам запрошення на співбесіду. Скласти ефективне резюме не так складно, як здається на перший погляд. Правильно складене резюме повинно відповідати вимогам до вакансії, а також бути інформативним і запам’ятовуватися.
Основні помилки при складанні резюме:
1. Відсутність конкретики або занадта деталізація.
Роботодавці шукають реальних фахівців, з конкретним і зрозумілим набором навичок і досвіду. Загальні і розмиті фрази не тільки нікому не потрібні, вони напроти відвертають увагу від головного. З іншої сторони не слід копіювати та однаково розписувати функціональні обов’язки на кожному місці роботи, коли вони однотипні. Краще в цьому випадку правильно розставити пріоритети і акцентувати увагу на основному функціоналі, а також підкреслити досягнення на кожному місці роботи. Ще одна помилка — це занадто велика кількість професійної термінології. Не варто уникати професіоналізмів зовсім, але і вставляти їх через слово немає сенсу.
2. Зайва інформація
Особиста інформація повинна робити кандидата цікавим, та підкреслювати його найкращі риси. Уникайте незрозумілої інформації про себе. Такою інформацією може бути розписування свого хобі, як ви проводите вільний час, як ви вчилися в школі і так далі. Все це мало цікаво роботодавцю – його цікавлять ваші досягнення, ваші навички та ваш досвід. Звичайно, ваші хобі і особисте життя характеризують вас як особистість, тож напишіть стисло декілька фраз, що зможуть допомогти зрозуміти особисті риси, але не навантажувати резюме багатьма деталями, що не мають відношення до роботи.
3. Відсутність важливої інформації
Деякі кандидати вважають, що не потрібно витрачати час на складання резюме, тож обмежуються описом тільки останнього місця роботи, або не вказують освіту і так далі. Останнім часом з появою на сайтах пошуку роботи функції “відгукнутися без резюме”, рекрутери можуть отримати відгук на вакансію тільки з вказаним ім’ям та телефоном. Пам’ятайте, що пошук роботи потребує час, та щоб отримати найкращу роботу недостатньо бути фахівцем треба ще вміти себе презентувати.
Декілька порад, як поліпшити резюме:
1. Резюме повинно точно відповідати вимогам до посади, на яку ви претендуєте. Якщо ви можете працювати і як системний адміністратор, і як програміст, і вам все одно, на якій з цих двох посад ви будете працювати, то краще скласти два різних резюме, а не писати в назві одного “системний адміністратор, програміст”.
2. Використовуйте дієслова доконаного виду. Наприклад, не «розробляв», а «розробив». Чи не «створення програми», а «створив програму». Нікому не цікаво, що ви робили. Всі хочуть бачити що саме ви зробили. Вказуйте конкретні результати, де це можливо. Якщо ви «провели рекламну акцію», то напишіть, що це «призвело до зростання продажу на 11%».
3. Резюме повинно містити ключові слова, завдяки яким роботодавець легко і швидко зможе знайти ваше резюме в мережі Інтернет. Вони повинні в точності збігатися зі сферою вашої діяльності і посади, на яку ви претендуєте. Наприклад, “будівництво”, “роздрібний продаж”, проектувальник ВК” ,”бухгалтер з первинної документації” і т.д.
4.Професійні досягнення краще описувати, використовуючи цифри і факти. На який відсоток ви збільшили продажі? Скільки проектів Ви реалізували? Ця інформація дозволяє вигідно виділити ваше резюме серед резюме інших кандидатів.
5. Резюме з фото викликають більше довіри до кандидата та більш привертають увагу. Підійдіть до його вибору серйозно. Домашні фото, знімки з відпустки або фото з друзями чи дітьми залиште в особистому архіві.
6. Переконайтеся в тому, що ваше резюме не містить помилок або неточностей.
7. При розгляді великої кількості резюме найімовірніше, що рекрутер зверне увагу і оцінить правильно структуроване резюме. Резюме повинно бути розділене на логічні розділи, з використанням списків, щоб воно було інформативним, але при цьому і лаконічним, і щоб рекрутеру було легко працювати з ним.